GLOBE Games 2024

 • GLOBE Games sú vyvrcholením celoročných environmentálnych aktivít škôl v Programe GLOBE. Výnimočnosťou tohto podujatia je, že pôjde o historicky prvé GLOBE Games, ktoré sa budú konať a organizovať na Slovensku.

  Štvordňové stretnutie študentov a pedagógov škôl zapojených do Programu GLOBE z celého Slovenska a Českej republiky sa uskutoční 6. júna - 9. júna 2024 v meste Svit. Podujatie poskytne priestor na nadväzovanie kontaktov medzi školami, stretnutia s odborníkmi a vedcami, prezentáciu výsledkov žiackeho výskumu, zdieľanie a získavanie nových skúseností priamo v teréne. Veľkou pridanou hodnotou je získanie spätnej väzby resp. návrhov a usmernení do ďalšej vedeckej práce žiakov priamo od odborníkov a vedcov z praxe.

  Na tohtoročné GLOBE Games sa prihlásilo 122 študentov a takmer 40 pedagógov z rôznych častí Slovenska a Čiech. Na GLOBE Games sa stretnú študenti a učitelia zo škôl zapojených do Programu GLOBE, aby si overili svoje vedomosti, zdieľali skúsenosti a budovali priateľstvá. Na podujatí privítame vzácnych hostí, vedca Petra Falcona z NASA z Washington, D.C., zástupcu americkej ambasády v Bratislave a vedcov z rôznych inštitúcií.
  Viac informácií čoskoro

  Program GLOBE GAMES 2024

  Prihlasovanie na GLOBE Games je ukončené, GLOBE tímy sa prihlasovali do 15. decembra 2023.

  Partneri

  Daphne © 2020
  Develop&Design Jan Ranostaj
  envelopephone-handset